Časté dotazy

Proč stříkané pěnové izolační materiály distribuované firmou Honter?

Používáme materiály od společnosti EXY, která je již více než 30 let výrobcem izolačních pěn. Její tepelně izolační pěna byla oceněna jako nejlepší pěna roku 2010 v Kanadě.

Jaké je složení stříkané pěnové izolace?

Stříkaná pěna, je směs dvou látek (pryskyřice a Izokyanátu), při jejichž smíchání pod určitou teplotou a tlakem vznikne směs, ve které nadouvadla vytvoří obrovské množství malých vzduchových bublinek.

Směs pomocí nadouvadel expanduje na 50 až 150 násobek svého původního objemu, v závislosti na druhu použitých nadouvadel. U pěny EXY 09 jsou používána nadouvadla na vodní bázi. Pěny dělíme dle vzniklé buněčné struktury na otevřenou, nebo uzavřenou strukturu buněk.

Kde všude je možné stříkanou pěnovou izolaci použít?

Stříkanou pěnovou izolací lze nahradit prakticky veškeré tzv. klasické izolační postupy a materiály, ať tepelně izolační, tak hydroizolační při výstavbě, nebo rekonstrukci objektů. Používá se od izolace základů, podlah, až po izolaci obvodového pláště budov a střech.

Každá pěnová izolace má své technické parametry a vlastnosti. Odborníci naší firmy vám rádi doporučí použití pro danou aplikaci.

Jaký je rozdíl mezi pěnou Foam-Lok od firmy EXY a jinými výrobci?

V Kanadě všichni výrobci izolační pěny musí být v souladu se zákonem CAN ULC 705,1. Všechny izolační pěny, které se prodávají v Kanadě, nesmí obsahovat žádné CFC (chlorfenol Fluoro Carbons), VOC (těkavé organické sloučeniny), HCFC (Hydro chlorfenol Fluro Carbons), a musí mít řadu CCMC.

V současné době existují pouze tři hlavní výrobci pěny - EXY, je jednou z těchto firem. Určitě jste slyšeli i o jiných izolačních pěnách, ale všechny jsou vyrobeny jedním ze tří výše uvedených výrobců. V budoucnu se očekává, že další výrobci budou přibývat.

Některé firmy tvrdí, že používají směs, která je vyrobena na sojové bázi a podobě. Protože ale sojová báze představuje méně než 2% produktu, máme pocit, že se jedná o zavádějící informace.

Jak dlouho pěna vydrží stříkaná pěna?

Správně nainstalovaná pěna nemění svůj tvar a vydrží po celou dobu životnosti budovy. Stříkaná pěna drží velmi pevně a prakticky přilne na všechny podklady a je schopna se flexibilně prizpůsobit pohybu budovy.

Mohu nastříkat pěnovou izolaci na betonové zdi ve sklepě?

Ano, a to nejen na vnitřní stěny, ale i na venkovní zdi, například jako izolace základu před zasypáním hlínou.

Kde je možné stříkanou pěnu použít?

Stříkaná pěnova izolace se používá k téměř libovolné aplikaci od izolace základu, až po izolaci střech. Nicméně každá pěnová izolace má své aplikačni vlastnosti.

Pro izolaci základu není doporučeno používat otevřené buněčné pěny, pro tento druh se používá zavřená struktura buňky. Odborníci naší firmy Vám rádi doporučí použití pro danou aplikaci.

Dobrý den, uvažujeme o zateplení půdních prostor a vybudování podkrovních místností v našem starším RD. Můžete mi sdělit, jaké jsou výhody pěnové izolace oproti izolaci z minerální vlny, případně izolaci foukané?

Nespornou výhodou pěnové izolace oproti skládané izolační vrstvě z minerální vlny je bezespárá technologie – celistvá vrstva tepelné izolace.

I při perfektní pokládce rohoží, nebo desek tepelné izolace z minerální vlny dochází k rozevření spár, které jsou příčinou vzniku tepelných mostů a tím i místem, kudy uniká teplý vzduch z místnosti, což je pro získání maximální tepelné ochrany objektu zcela nežádoucí.

Zaujalo mne použití pěny EXY 39 jako hydroizolační a zároveň tepelně izolační vrstvy pro zateplení podlahy (základové betonové desky). V tomto roce začínám stavět rodinný domek a použití tohoto materiálu uvažuji. Můžete mi sdělit, jaký je postup prací?

Ano pěnová izolace EXY 39 se běžně používá i pro zateplení a zároveň zajištění funkce hydroizolace základové desky. Schéma tohoto řešení najdete v odkazu Nákresy.

Uzavřená struktura izolační pěny EXY 39 nesaje vodu čímž tvoří stoprocentní izolaci proti půdní vlhkosti. Aplikace se provádí přímo na základovou desku, jejíž povrch musí být suchý a zbavený prachu a mechanických nečistot.

Pěna EXY 39 je po několika minutách po aplikaci vyzrálá v celém svém objemu.Na vyzrálou pěnovou izolaci se pak aplikují další skladby podlahy, obvykle beton nebo samonivelační anhydridová vrstva.

Hustota pěny EXY 39 - 41,5 kg/m3 poskytuje dostatečnou pevnost (2,11 Kg/cm2) při použití ve skladbě podlah.

V televizi jsem viděl aplikaci konkurenční pěny a připadlo mi, že vzniká velké množství odpadu. Znamená to, že i tento zákazník platí?

Zákazník platí pouze kubaturu vypočtenou dle projektové dokumentace, nebo zaměření na místě, tzn. pouze čistou kubaturu pěny, která se rovná objemu v závislosti na tloušťce tepelné izolace a ploše.

Množství materiálu který se následně ořezává se nezapočítává do ceny. Je tedy čistě v našem zájmu, aby docházelo k co nejmenším přestřikům ale technologie instalace stříkané izolační pěny neumožnuje přestřiky kompletně eliminovat.

Dobrý den, v létě tohoto roku plánuji rekonstrukci krytiny sedlové střechy na rodinném domku. Při té příležitosti zvažuji použití stříkané pěnové izolace. Je možné stříkat pěnu i shora – tzn. po rozkrytí střechy a odstranění původní foukané izolace, vypěnit prostor mezi krokvemi a plochu podlahy půdy?

Ano instalace pěnové izolace je možno provádět i aplikaci shora, při rekonstrukci střešního pláště lze doporučit i nástřik nadkrokevní izolace.

Jaký je rozdíl v parametrech pěny dodávané firmou Honter a ostatnimi pěnami , na ktere proběhla reklamní kampaň v televizi?

EXY 09 je vyráběna pomocí unikátní kombinace, technologie a surovin. Má vynikajíci a jedinečné paramety, čímž se liší od ostatních pěn prodávaných na našem trhu. Rozdíl mezi oběma pěnami není jen v surovinách, ale i v technologii výroby.

Naše pěna je hustější - 8,4 kg/m3. Pěna EXY 09 je nanášena pomoci vody angl. ( Water- blown ) a řadí se do kategorie s otevřenou strukturou buněk.

Kam dále...

  • EXY 09 je měkká stříkaná izolační pěna vhodná zejména pro vnitřní použití jako je izolace stěn, stropů, krovů.
  • EXY 39 je vhodná pro vnitřní i vnější použití. Jeji hlavní výhodou je voděvzdornost a nenasákavost, což umožnuje použít tuto pěnu i jako hydroizolační materiál.
  • Máte-li nějaké dotazy, napište nám.
| More